płatności zbliżeniowe kartą diners club

Dla kogo: dla tych, którzy cenią swój czas i wygodę płatności

Uwaga! Prosimy pamiętać o aktywacji karty, aby móc cieszyć się jej nowymi możliwościami. Aby aktywować kartę wystarczy zadzwonić pod całodobowy numer +48 22 826 07 66.

Jak działa usługa

Karty Diners Club są wyposażone w funkcjonalność zbliżeniową, co oznacza, że można nimi dokonywać szybkich i wygodnych płatności bezstykowych wszędzie tam, gdzie terminal został wyposażony w czytnik zbliżeniowy. W Polsce przy płatnościach o wartości do 100 zł (dla kart wydanych po 1 kwietnia 2020 r.)* zazwyczaj nie trzeba podawać kodu PIN (chociaż ze względów bezpieczeństwa od czasu do czasu pojawi się taka prośba). Natomiast przy próbie dokonania płatności zbliżeniowej na kwotę wyższą niż 100 zł terminal wyświetli komunikat o konieczności potwierdzenia operacji kodem PIN lub podpisem na dowodzie operacji.

*Posiadaczy i Użytkowników kart z funkcją zbliżeniową wymagającą podania kodu PIN przy transakcjach pomiędzy 50 a 100 PLN prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu wymiany plastiku.

Czy płatności zbliżeniowe są bezpieczne?

Bezpieczeństwo transakcji stanowi dla nas najwyższy priorytet. Wprowadzając funkcjonalność zbliżeniową dołożyliśmy wszelkich starań, aby zagwarantować, że płatności zbliżeniowe kartą Diners Club są bezpieczne.

Karta zbliżeniowa, jeżeli nie jest używana, sama z siebie nie emituje żadnych informacji. Jest aktywowana wyłącznie na krótką chwilę, na wyraźne polecenie czytnika zbliżeniowego połączonego z terminalem płatniczym – dopiero po tym, gdy sprzedawca wprowadzi do terminala dane potrzebne do dokonania transakcji.

Czytnik zbliżeniowy jest również przez większość czasu nieaktywny. Po to, by czytnik „porozumiał się” z kartą zbliżeniową, musi ona być zbliżona do niego na niewielką odległość – do 5 cm – przy czym kartę trzeba przytrzymać płasko przy czytniku przez około pół sekundy. Nie ma ryzyka „ściągnięcia” danych z karty tylko dlatego, że przeszliśmy z nią obok zbliżeniowego czytnika. Nie ma również możliwości dokonania "przypadkowej” płatności zbliżeniowej ani zapłacenia za cudze zakupy.

Jak uruchomić opcję zbliżeniową w swojej karcie Diners Club?

Opcja zbliżeniowa jest uruchamiana automatycznie w momencie aktywacji karty pod całodobowym numerem telefonu: +48 22 826 07 66.

Usługa dostępna dla Użytkowników poniższych kart